Następna generacja Hondy Civic Type R może mieć moc powyżej 400 KM

Wszystko dzięki hybrydyzacji układu napędowego.

Podczas trwania wydarzenia Geneva Motor Show 2019, Honda ogłosiła, że do 2025 roku zamierza zelektryzować wszystkie swoje pojazdy przeznaczone na rynek starego kontynentu. Oznacza to tym samym, że następna generacja Hondy Civic Type R będzie hybrydą.

Aktualna generacja Hondy Civic według planu firmy produkowana ma być do roku 2021. Wtedy to Honda zamknie swoją fabrykę w Swindon w Wielkiej Brytanii i rozpocznie produkcję następnej edycji pojazdu w Stanach Zjednoczonych. Około rok później spodziewać się powinniśmy światowej premiery nowej Hondy Civic Type R.

Jak na ten czas znamy bardzo mało konkretnych informacji dotyczących pojazdu. Spodziewać się powinniśmy, że pomimo hybrydyzacji, auto dalej wykorzystywać będzie spalinową, turbodoładowaną jednostkę o pojemności 2 litrów, której moc przekazywana jest na przednią oś samochodu. Możliwe jest, że elektryczne silniki umieszczone zostaną na tylnej osi i tym samym maszyna otrzyma napęd na wszystkie koła.

Ponadto elektryzacja pozwoli na znaczne zwiększenie mocy pojazdu. Aktualnie Type R dysponuje 320 koniami mechanicznymi, wartość ta może ulec zwiększeniu do nawet 400 KM. Tym samym auto stałoby się konkurentem takich aut jak Mercedes-AMG A45 czy Audi RS3.

Zaznaczmy, że są to jedynie nasze domysły, a potwierdzoną informacją jest jedynie hybrydyzacja Hondy Civic Type R. Wyniknąć może jednak z tego wiele dobrego.

Złota Honda Civic Type R na 50-lecie marki w Australii

źródło: Carscoops

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz