Hyundai zawalczy o klientów Mazdy MX-5 tym modelem?

Odważny roadster mógłby podbić rynek.

Z roku na rok oferta Hyundaia prezentuje się coraz ciekawiej. Aktualnie oprócz zwykłych hatchbacków i SUV-ów, w ofercie znajdziemy także sportowe modele z serii N, które zostały nadzwyczaj ciepło przyjęte. Wciąż mówi się o kolejnych autach z tym oznaczeniem, co wydaje się być rozsądnym posunięciem.

O krok dalej postanowił pójść artysta Yeonjoon Park. Stworzył on wizję zupełnie nowego modelu, który stanowiłby wisienkę gamy Hyundai N. Oto roadster, który mógłby stać poważnym zagrożeniem na rynku dla Mazdy MX-5, Fiata 124, czy nawet BMW Z4.

Jego wygląd to połączenie aktualnym modeli z nutką finezji. Widać tutaj nawiązania do nowego Velostera oraz i30 N. Linia boczna natomiast wydaje się być natomiast wzorowana na nowym niemieckim roadsterze. Całość wygląda bardzo dobrze i tworzy zgraną całość. Z pewnością ten lekki roadster mógłby zawojować rynek.

Gdyby trafił do produkcji, pod maską z pewnością znalazłby się silnik z i30 N. Mowa o 2-litrowym silniku benzynowym o mocy 250 KM lub 275 KM w wersji Performance.

Hyundai N Roadster

źródło: Yeonjoon Park via Behance

BMW M8 Competition - dźwięk wydechu (Comfort, Sport, Sport+), dźwięk przejazdu + palenie gumy

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz