Cupra zapowiada elektrycznego SUV-a Coupe

Futurystycznie wyglądające i zarazem elektryczne Porsche Cayenne Coupe prosto z Hiszpanii?

Cupra chce zostać Porsche w nieco bardziej przystępnej cenie. Po debiucie ciekawych sportowych modeli, teraz podobnie jak Niemcy, również Hiszpanie wkraczają w segment samochodów elektrycznych.

Pierwszym w pełni elektrycznym modelem o sportowym charakterze ma być 4-drzwiowy SUV Coupe. We wrześniu zobaczymy jego koncepcyjną wersję, a zapewne już 2020 roku lub 2021 roku w formie produkcyjnej. Do tej pory ukazano jedynie jedno, niewiele zdradzające zdjęcie tylnej części nadwozia.

Projektanci auta połączyli wyjątkowy i wyrafinowany design ze sportowymi proporcjami. Przód samochodu wskazuje na równowagę pomiędzy estetyką a osiągami – każdy otwór wentylacyjny jest praktyczny, zapewnia większą wydajność.

czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym

Pierwsza fotografia nie zdradza nam wiele na temat designu nowego modelu. To co rzuca się w oczy, to zupełnie nowy kształt tylnych lamp, które prawdopodobnie są zapowiedzią nowego języka projektowego. Bryła nadwozia Cupra Concept jest bardzo zbliżona do nowego Porsche Cayenne Coupe, na którym najpewniej bazuje.

Cupra obiecuje zastosowanie agresywnego dyfuzora, który ma zastąpić tradycyjny układ wydechowy, poprawić aerodynamikę pojazdu i “spotęgować jego sportowy charakter”.

Nie ujawniono żadnych danych technicznych na temat zastosowanej jednostki elektrycznej, pojemności baterii, czy technologii. Te poznamy zapewne pod koniec sierpnia wraz z ujawnieniem pierwszych oficjalnych zdjęć.

Oficjalna premiera modelu Cupra Concept odbędzie się we wrześniu podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz