Nowy Mercedes-AMG S63 z ponad 800-konna hybrydą

Według najnowszej plotki, nowy Mercedes-AMG S63 zaoferuje nam 816 KM mocy i będzie hybrydą typu plug-in.

Niecały miesiąc dzieli nas od premiery nowego Mercedesa Klasy S, który zadebiutuje już 2 września i zaoferuje nam wiele nowych funkcji. Oczywiście doczeka się on wielu pikantniejszych odmian, a jedna z nich może otrzymać potężny, hybrydowy układ napędowy, który mogliśmy zobaczyć w modelu GT Concept.

Według plotki pochodzącej z portalu Mercedes-Benz Passion Blog, nowy Mercedes S63 zostanie wyposażony w hybrydowy układ napędowy typu plug-in złożony z 612-konnego silnika spalinowego oraz motoru elektrycznego, który generowałby 204 KM mocy. W efekcie czego S63 mógłby zaoferować nam nawet 816 KM mocy, co pozwalałoby mu przyśpieszyć do „setki” w mniej niż 3 sekundy. Dodatkowo portal donosi, że model otrzymałby pełną nazwę Mercedes-AMG S63 EQ Performance 4Matic+.

Według tego samego źródła, S63 nie otrzyma wariantu z konwencjonalnym napędem i zaoferuje nam jedynie zelektryfikowaną odmianę. Jest to trochę smutna informacja, gdyż z gamy modeli wypadnie również AMG S65, a potężna V12 z podwójnym turbodoładowaniem i napędem na wszystkie koła będzie zarezerwowana tylko i wyłącznie dla Maybacha. Oznacza to, że najmocniejszą odmianą może być właśnie hybrydowe S63, co z pewnością nie przypadnie do gustu niektórym fanom marki. Z gamą modeli pożegnają się również wersje cabrio oraz coupe, które nie doczekają się odświeżenia wraz z nową S Klasą i zostaną zastąpione modelami AMG GT Coupe i SL.

2021 Mercedes-Maybach Klasy S – zdjęcia szpiegowskie marzec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Mercedes-Benz Passion Blog

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz