Infiniti QX55 doczeka się „śpiewającej” premiery

SUV z płynniejszą linią dachu zadebiutuje już 18. listopada.

SUV z płynniejszą linią dachu zadebiutuje już 18. listopada.

Nadchodzące QX55 w pewnym stopniu nawiązuje do Infiniti FX pierwszej generacji, które było SUV-em coupe zanim ten typ nadwozia otrzymał osobną nazwę. Nic więc dziwnego, że japońska marka wydajnościowa postanowiła wzorować się właśnie na nim projektując najnowszego SUV-a z płynniejszą linią dachu. Początkowo model ten miał zadebiutować 11 listopada, jednak Infiniti postanowiło przesunąć prezentacje samochodu o kilka dodatkowych dni, co zostało zapowiedziane poprzez zwiastuny opublikowane w mediach społecznościowych.

Jedna z grafik zapowiada „śpiewającą” premierę modelu na 18 listopada i przedstawia ukryte w cieniu QX55, a także znanego piosenkarza i autora tekstów Egberta Nathaniela Dawkinsa III, znanego również jako Aloe Blacc. Drugi zwiastun przedstawia natomiast słupek C Infiniti QX55 wraz z fragmentem tylnej części pojazdu oraz płynniejszej linii dachu. Grafika ta nie jest zbyt zaskakująca, gdyż mogliśmy już przyjrzeć się modelowi na wizualizacji.

Set list, sound check and rehearsal complete! It’s almost time for Aloe Blacc to welcome the star of the show ✨

Mark…

Opublikowany przez INFINITI Piątek, 13 listopada 2020

Infiniti QX55 będzie korzystało z tej samej platformy, co jego starszy brat QX50, a co za tym, idzie będzie on podobnych wymiarów co BMW X4, czy też Mercedes-Benz GLC Coupe. Sam projekt w dużej mierze bazuje na bratnim modelu, a największą zmianą było zastosowanie płynniejszej linii dachu, którą pojazd odziedziczył po wcześniej wspomnianym Infiniti FX. Oczywiście nie mogło zabraknąć subtelnego spojlera, który idealnie podkreśla kształty i nadaje modelowi nieco sportowego charakteru.

Nadchodzący SUV z płynniejszą linią dachu nie tylko odziedziczył płytę podłogową po swoim praktyczniejszym bracie, lecz również wnętrze, czy też jednostkę napędową. Choć nie jest to jeszcze potwierdzona informacja, to spodziewamy się, że pod maskę Infiniti QX55 trafi 2-litrowy, czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem, który generuje 272 KM mocy oraz 380 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Infiniti QX55 zadebiutuje już 18 listopada o godzinie 02:55 czasu polskiego na oficjalnym kanale marki na Youtube.

2021 Infiniti QX80

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Infiniti

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz